Sena Zengin | Kadıköy Diyetisyen – Beslenme Uzmanı

“Yarın pazartesi ve sağlıklı beslenmeye başlayacağım!”

Feneryolu diyetisyen tecrübelerimden yola çıkarak bu sözcüklerin yoğun coşku ve heyecanla ağızdan dökülüp yeni bir hayata başlama beklentisi içine girildiğini gördüm. Ancak çok geçmeden bir hafta daha çöpe atılıp sonraki haftadan umut beklenmeye başlanır. Çünkü defaatla aynı yöntemi uygulayıp farklı neticeler bekleme yanılgısı içine düşülür. Bunun temelinde hızlıca sonuç almak uğruna hayata asla entegre edilemeyecek zorlukta yollara başvurmak yatar. Hayatın delice hızlandığı günümüzde, her şey gibi sağlıklı bir beslenme düzenine/ sağlıklı bir bedene sahip olmak da maalesef hızlı sonuç alma hayallerinin kurbanı olur. 

Neden Feneryolu diyetisyen tercih etmelisiniz?

Feneryolu diyetisyen arayışınıza yanıt vermeyi amaçlayan bir diyetisyen olarak çalışmamızda nihai hedef olarak şunları baz alırım: Sürecin sonunda ben dahil başka hiçbir diyetisyene (sağlık problemleri gibi sorunlar hariç) bir daha gereksinim duymamanız. Tabii bu süreçte sorunlarınızın önüne set çekmek yerine problemin köküne inerek sebebi ortadan kaldırmak bizim amacımız olacak. Bir şeyler hızlıca gerçekleşsin diye uygulanan kısa vadeli şok programlar değil de sizi hem ruhen hem de bedenen tam bir doyuma ulaştıracak pratik bir sistem diyebiliriz. 

Feneryolu diyetisyenden nasıl randevu alınır?

Randevunuzu oluşturmak için sitemizde yer alan Whatsapp veya arama butonunu kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz. Kadıköy diyetisyen çalışmaları kapsamında; ilk görüşmemizin öncesinde asistanım sizi özet niteliğinde bilgilendirmiş olur ve randevunuz oluşturulur. 

Randevu talebiniz için sitemizde yer alan Whatsapp veya arama kısımlarını kullanarak bizlerle direkt iletişime geçebilirsiniz. Feneryolu diyetisyen konusunda asistanım sizi aklınıza takılan her noktada detaylıca bilgilendirecektir. 

Feneryolu diyetisyen randevusu 

Asistanımla görüşüp randevunuzu aldıktan sonra ilk seansımızda öncelikle hikayenizi ayrıntılarıyla ele alırız. Daha önce diyetisyene gitme durumunuz, hastalıklarınız, kan tahliliniz, çocukluk hastalıklarınız gibi bilgilerle anamnez dosyanızı beraberce doldururuz.  Şayet elinizde güncel kan tahlili yoksa sonrasında mutlaka kan tahlilinizi de yaptırmanız gerekir. Söz konusu tahlildeki olumlu değişimler ilerleyen süreçlerde oldukça mutluluk verici oluyor. 

Geçmişiniz, şu anki durumunuz ve tahlil sonuçlarınız konuşulduktan sonra ölçüm kısmına geçilir. Vücut analiziniz için ileri seviye bir BIA cihazı kullanılır. Böylelikle vücudunuzdaki yağ, kas, su gibi pek çok detay öğrenilir. Ayrıca mezura aracılığıyla göğüs, bel, göbek, kalça çevreleri ölçülür. Cihazla vücut analizi her hafta yapılırken, mezura ölçümlerinin sıklığı ise duruma özel olarak tarafımca belirlenir. 

Sorunlarınıza klişelerden uzak çözümlerle yaklaşırken hedeflerimizi ve ruhen-bedenen sizde sıkınyı yaratan durumlar ve bunların çözümlerindeki progresyonu da Yaşam Çarkı adını verdiğim kendi geliştirdiğim bir “bütünsel iyileşme” çalışmasıyla takip ediyorum. 

Feneryolu’nda faaliyet gösteren bir diyetisyen olarak; ilk görüşmemizin ardından haftalık olarak yüz yüze veya online şekilde çalışnalarımızı sürdürürken beraber belirlediğimiz bir gün de ayrıca tartımınızı ve beslenmenizin hafta ortasına kadar nasıl geçtiğini öğrenmek adına Whatsapp üzerinden kontrol görüşmesi yapıyorum. Bunun sonucunda bir sıkıntı veya motivasyon düşüklüğü yaşıyorsanız seans zamanınızı beklemek zorunda kalmadan, sorun daha da büyümeden müdahale edebiliyorum. Bununla beraber eğer bir problem varsa kaynağına dair tahmin yürütmek üzerinden çok zaman geçmemiş olduğundan daha kolay oluyor. Evdeki tartınız muhtemelen ofiste kullandığımız tartıdan eksik ya da fazla ölçüyor olacaktır. Bu yüzden her tartının ölçümünü kendisiyle kıyaslıyoruz.

Feneryolu diyetisyen seansları nasıl yapılır?

İlk görüşmemizde açılan anamnez dosyanızın ardından ikinci görüşmemizden itibaren de bir “prognoz dosyası” oluşturuyoruz. Regl dönemleri, yürüyüşler, ihlaller, kutlamalar, ağrı skorları… Sizin için belirlediğim kriterlere göre kilit bilgileri her hafta detaylıca not alıyorum ve böylelikle bir süre sonra büyük resmi görmüş oluyoruz. Ne zamandan itibaren neler sizi zorlamaya başladı, motivasyonunuz ne durumda, ağrı skorlarınız, sonraki hafta hangi diyet türünü uygulamalısınız, birkaç hafta istediğimiz sonuçları alamadıysak bunun sebebi ne olabilir gibi sorularımıza prognoz dosyaları aracılığıyla daha net cevaplar veriyor ve tıbbi beslenme tedavinizin seyrini buna göre belirliyoruz. Prognoz dosyaları özellikle ağrı, uyku, yeme bozuklukları gibi gidişatını nicel olarak ifade edebileceğimiz çalışmalarımızda iyi bir yol gösterici oluyor.

Feneryolu diyetisyen diyet listesi 

Artık diyet listenizin nasıl oluşturulduğundan bahsedebiliriz. Buna daha ziyade “beslenme düzeni” demeyi tercih ediyorum. Çünkü uyum sağlamak adına peşinden koşmadığınız, normalde hiç evinize girmeyen yiyecekleri tüketmek zorunda olmadığınız  size özgü ve sizinle beraber hazırlanmış hayatınıza rahatlıkla uyarlayabileceğiniz tam bir düzen diyebiliriz bu haftalık listeler için. Beslenme düzeniniz her hafta sizin talepleriniz ve benim sizin için gerekli gördüğüm ekleme/çıkarmalar neticesinde beraberce yenilenir. 

Kalıcı alışkanlıklar kazanmak için sadece bir beslenme listesi maalesef yeterli olmuyor. Bu yüzden istenizin hemen altındaki kısma da ayrıca bir hedef listesi ekliyoruz. Bu hedef listesi “1 ayda 3 kilo verilecek” gibi nicel hedefler içermiyor. Sadece beslenmenizi değil bütün olarak hayatınızı iyileştirmeye yönelik her türlü davranış değişiklikleri veya farkındalıkla yeme çalışmaları bu listede yer alabiliyor. Bir alışkanlık tamamen kazanılana kadar söz konusu hedef listeden çıkarılmıyor. 

Feneryolu diyetisyen arayışında olanlara çözüm bulma amacında bir diyetisyen olarak işimin en sevdiğim yanının özellikle hastalıklar üzerine yaptığım çalışmalar olduğunu söyleyebilirim. Üniversite mezuniyetimden sonra fonksiyonel tıp beslenmesi eğitimini tamamladım ve halihazırda holistik tıp yaklaşımıyla hastalıklarınızla, psikolojinizle, kilonuzla sizi bir bütün olarak ele alıyoruz. Kilodan bağımsız olarak sırf hastalıkta tıbbi beslenme desteği için görüştüğüm fazlaca danışanım oldu ve olmaya devam ediyor. Klasik beslenme listesi klişesinin yerini besin destekleri, vitaminler, mineraller gibi yardımcıların da kullanıldığı, sürekli yenilenen bilimsel beslenme yaklaşımının alması ve bu konuda toplumda da talebin arttığını görmek oldukça mutluluk verici. 

Hedeflerimize bir bir ulaşıp fiilen çalışmamızın sonuna geldiğimizde 1 ay, 2 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 aylık periyotlarla sizi ofise davet ediyor ve ücretsiz kontrol seansları gerçekleştiriyoruz. Böylelikle her şey yolunda mı diye kontrol ediyor ve düzenin yeniden bozulması konusundaki endişelerinizin önüne geçiyoruz. 

Feneryolu diyetisyen iletişim

Tüm detaylardan bahsetmeye çalıştığım bu makalenin sonuna gelirken yine de hala soru işaretleriniz varsa sitede gezinmeye devam edebilir veya Feneryolu diyetisyen sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Feneryolu diyetisyen ayrıntılarıyla ilgili bilgi almak için sitede bulunan Whatsapp veya arama kısmından bize direkt ulaşabilir yahut +90 539 476 25 06 telefon numarasını arayarak randevu alabilirsiniz. Görüşmek üzere, sağlıklı günler! 🙂

SIK SORULAN SORULAR

Feneryolu diyetisyen tavsiye – en iyi diyetisyen ifadesi ne anlama geliyor?

Feneryolu civarında diyetisyen arayışında olan kişilerin en çok ilgilendiği konular Feneryolu diyetisyen tavsiye ve Feneryolu en iyi diyetisyen gibi sorular olabiliyor. Daha evvel Feneryolu diyetisyenleriyle yaptıkları çalışmalar neticesinde olumlu sonuçlara ulaşan kişiler memnun kaldıkları diyetisyenleri önerebiliyor. Çalıştıkları diyetisyenleri Feneryolu en iyi diyetisyen olarak tanımlayabiliyor.  

Feneryolu diyetisyen çalışma saatleri nedir?

Feneryolu diyetisyen çalışmalarından faydalanmak isteyenlerin araştırdığı konular arasında Feneryolu diyetisyen çalışma zamanları oluyor. Diyetisyen Sena Zengin olarak Çarşamba ve pazar günleri dışında 08.00- 20.00 saatleri arasında yüz yüze veya online görüşme aracılığıyla danışanlarıma hizmet sunuyor, yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyorum.

Feneryolu diyetisyen ücretleri – fiyatları ne kadar?

Feneryolu’nda diyetisyen hizmetleriyle ilgili araştırma yapanların kişilerin ilgi duyduğu konular arasında Kadıköy diyetisyen ücretleri ve Kadıköy diyetisyen fiyatları yer alıyor. Feneryolu diyetisyen fiyatları, Feneryolu diyetisyen ücretleri, bireylerin isteklerine, hayallerine, seans sayısına ve buna benzer ayrıntılara göre farklılık arz edebiliyor. Eğer Feneryolu diyetisyen ücretleri ve Feneryolu diyetisyen fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, fiyatlandırma hususunda aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.