Sena Zengin | Kadıköy Diyetisyen – Beslenme Uzmanı

Neden Beraber Çalışmalıyız?

“diyet” değil “beslenme düzeni”

Yüzlerce danışan tecrübesi ve bilgi birikimiyle tamamen size özel bir ‘diyet’ değil ‘beslenme düzeni’ oluşturuyoruz. Bunun anlamı beslenme kaynaklı problemlerinize yara bandı niteliğinde geçici çözümler değil, uzun vadede sorunlarınızı temel olarak aşabileceğiniz ve yaşam boyu uygulayabileceğiniz bir reçete.

Kalıcı davranış değişikliği hedef modeli uyguluyoruz.

Bu model ile haftalık gelişimlerinize uygun olarak beslenme ve sağlık düzeninizde uygulamanız gereken değişikliklere yönelik hedefler veriyoruz. Hedefler siz başardıkça adım adım ilerliyor.

Uzun vadeli kilo hedefleri yok

Kısa zamanlı, adım adım gerçekleştirilebilecek küçük mutluluk eşikleri belirliyoruz. Böylelikle “şu kadar zamanda şu kadar kilo” stresinden sıyrılıp o ana odaklanıyoruz ve nitel kaliteyi ön plana çıkarıyoruz.

Hafta ortası kritikleri yapıyoruz

Evde haftada 1 kez kontrollü tartım ile durum gözlemlenip haftanın nasıl gittiğine dair ipuçları ediniyor ve olası bir probleme diğer seans gelmeden müdahale edebiliyoruz.

İstemediğiniz hiçbir şeyi yemek zorunda değilsiniz.

Evet, gerçekten istemediğiniz hiçbir şeyi yemek zorunda değilsiniz, tabii istediğiniz her şeyi de. 🙂 Ortak bir paydada buluşup saatleri, öğünleri, çeşitleri tamamen sizin ulaşabilirlik ve istek durumunuza göre beraberce ayarlıyoruz.

Her seansta o haftaya dair notlar

Her seansta o haftaya dair notlar alınıp uzun vadede neyin doğru ve neyin yanlış gittiğini gözlemleyerek beslenme düzeni stratejilerinizi oluşturuyorum.

Sizi bir bütün olarak ele alıyoruz.

Sadece kilo alma/verme, kilo koruma veya kas yapma değil uyku durumunuz, ruh haliniz, size sorun olarak görünmese dahi tüm fizyolojik sıkıntılarınızı detaylıca irdeliyoruz. Böylelikle fonksiyonel tıp yaklaşımının da yardımıyla sorunların sadece görünen sonuçlarını değil de temel kaynaklarını bulup çözüme kavuşturma olanağı buluyoruz.

İstikrar olmazsa olmazımız!

Çünkü “randevudan kaçınılan hafta kayıp haftadır” Bu yüzden ciddi bir aksilik olup randevunuzun gerçekleştirilemeyecek olması durumunda mutlaka yeniden arıyor ve davet ediyoruz.

Önceki deneyimleriniz çok önemli!

Önceden uyguladığınız beslenme düzenini neden yarım bıraktınız, daha önce kendi başınıza mı diyetisyenle mi çalıştınız, zorlandığınız noktalar nelerdi… Geçmişinizden dersler alarak aynı hataları tekrarlamayıp daha başarılı sonuçlara ulaşıyoruz.

Güzel anılar biriktiriyoruz. 🙂

Son olarak; hangi yaştan olursa olsun bir insanın her hafta bir yere gitmesi, kendini değiştirmeye çalışması, bunu uzunca süre yapması ve belki pek çok başarısız deneyimin ardından yeniden deneme kararı almasının ne kadar önemli olduğu asla göz ardı etmiyorum. Nihai hedefimiz her zaman nicelik olarak başarılı sonuçlar almanın yanı sıra güzel anılar biriktirmek oluyor. 🙂

Formu doldurun, sizi arayalım!

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Adı Soyadı